|
Endnu en title update til GOW 2 |
|
Skrevet af Morten Lauritzen
Lørdag, 25. april 2009 19:25 |
|
|

Et halvt års tid efter udgivelsen af Epics Gears of War 2, har spillet allerede modtaget 3 title updates. Det ser ud til at den 4. i rækken er på vej og retter i hvert fald en fejl som gør nogle bestemte kombinationer af map playlists umulige. Det er lige før at der bliver udgivet en patch om måneden. Gears of War 2 bliver af nogle beskyldt for at være for "casual gamer" orienteret og mange mener stadig at 1'eren var en bedre multiplayer oplevelse. Er spillet virkelig så fyldt med fejl at Epic fortsat skal bruge kræfter på at patche det, eller så du hellere at de lod det ligge, og istedet gik i gang med Gears of War 3?
|
Kommentarer:
De skulle bare skodde GOW3 og lave en film i stedet.
/Rant off :bad:
De er den eneste udvikler der ikke ser noget problem i at udgive 2-3-4 patches til et spil, før det er nogenlunde færdigt.
UT3 udkom først til PS3. Her var der nogle problemer som blev patchet. Da spillet så senere udkommer til Xbox, indeholder det de PRÆCIST samme problemer som PS3 versionen havde før deres patch. Det samme var jo i Gears 2, hvor weaponsliding (en af de mest udskældte glitches) fra GOW1 lige havde sneget sig med (endda både i A->X og X+B versionen).
Dårlig dårlig udvikler.
Tror ikke Epic havde regnet med at skulle blive overgået af begge COD titler.
Men positivt at se at spillerne viser deres utilfredshed og ikke bare spiller.