Left4Dead 2 demo 27. oktober
Skrevet af Casper Mathiasen    Onsdag, 23. september 2009 13:10   

Left4Dead2

Sidder du og hopper i sofaen og håber på det snart bliver d. 17. november? Hvis du ikke ved hvad der sker denne dato, så kan vi oplyse at det er datoen hvor Left4Dead 2 kommer på gaden. Den 27. oktober får du mulighed for at få en smagsprøve på hvad du kan forvente dig af den efterfølgeren til den anmelderroste 1'er, for der kommer nemlig en demo! Demoen bliver både tilgængelig på Xbox 360 og på PC og rygtet siger at demoen indeholder multiplayer, men omfanget af demoen er ikke på nuværende tidspunkt bekræftet af Valve.

Så nu får du altså muligheden for at træne en lille måneds tid før den fulde udgave af spillet bliver tilgængeligt i butikkerne landet over.

Her kan du se Debut Teaseren til spillet:



Regner du med at Left4Dead skal en tur i din konsol?

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Kommentarer: 

 
# adellovich 23/09-09 17:36
SÅ NEDEREN DET IKKE KOMMER TIL PS3!!!!!!
 
 
# Cena 23/09-09 17:40
Du skulle ikke have skiftet til "the dark side" adel, men blot tilføjet en konsol til samlingen Glæder mig til det selvom jeg ikke fik spillet det andet så meget. Det var ellers meget sjovt
 
 
# Bada 2the Bing 23/09-09 17:41
100% klar herfra! 1'eren var det GOTY i min bog, og 2'eren ser ud til at fortsætte i samme geniale spor.

Æv bæv PS3
 
 
# adellovich 23/09-09 17:44
blev jo nød til det cena
ville meget hellere have at xbox havde det største fifa community!! ku have været klasse.
ps3 sucks ærlig talt.
 
 
# holmenkolmen 23/09-09 18:46
bare køb det til pc adel, så kan du spille det sammen med mig
vi ps3 ejere må jo bide i det sure æble nogle gange og supplere op andetsteds...
 
 
# westenfeldt 23/09-09 18:52
Buha, godt jeg har begge konsoller
 
 
# adellovich 23/09-09 18:55
har desværre ikke nogen ordentlig gamer pc, den er kun lige god nok til at køre FM.