Modern Warfare 2 - mere info!
Skrevet af Bada 2the Bing    Tirsdag, 12. maj 2009 15:11   

ModernWarfare2

Det næste nummer af GameInformer vil indeholde en masse information om det kommende storspil Modern Warfare 2, og nogle flinke folk ovre på den Gigantiske Bombe har haft gang i kopimaskinerne. Der er ingenting om multiplayer delen, men der snakkes om alt fra historie til evigt spawnende fjender i singleplayer-delen.

Noget som var et stort irritationsmoment fra COD4, var at fjenderne blev ved med at spawne, indtil at du krydsede en usynlig linje. Dét er folkene fra Infinity Ward klar over og de er helt enige i at det er alt andet end optimalt. De er dog ikke enige i at vi skal have et snigleplayer der er længere, så vi kan se frem til en god 6-8 timers singleplayer når spillet lander til jule-tid.

Hvis du var en af tosserne der rev alt sit hår ud i frustration for at få Mile High Club achievementen (læs: du skulle klare en ualmindelig svær mission på kort tid og på det sværeste niveau), så kan du se frem til at spare på frisør-regningen hvis du køber Modern Warfare 2. Fra hovedmenuen vil du nu kunne vælge et gamemode de kalder Special Forces mode, som vil være spækket med lignende missioner der nok skal få dig til at vride din controller i arrigskab!

Vi glæder os!

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Kommentarer: 

 
# Lasse Poulsen 12/05-09 19:42
Mile High Club som gamemode? OMFG, ja det har du ret i Bada - det kommer til at koste hårtotter! Nøj den var strid :shock:
 
 
# Bada 2the Bing 12/05-09 19:48
Jeg er jo næsten nødt til at tage mig sammen og klare den skide bane.

Det vil desuden være muligt at spille Special Forces i co-op, hvor hvis din makker "dør", skal du over og revieve ham (ligesom man kender fra GOW). Resten af singleplayer er dog forbeholdt én spiller, da 2 spillere ville ødelægge fortællingen som de åbenbart gør meget ud af.
 
 
# Ceecar 12/05-09 23:50
Jeg har alle gamerpoints i CoD 4. Fuck den der "No fighting in the warroom" det er uden tvivl den sværeste.