|
THQ snupper The Witcher 2 |
|
Skrevet af Jesper Thuesen
Torsdag, 30. juni 2011 12:40 |
|

The Witcher 2 er på vej til Xbox 360 i en konsoltilpasset version, men modsat PC-udgaven er det ikke Namco Bandai der udgiver.
Det er nemlig THQ, som blandt andet har Homefront i folden, der tager sig af Xbox 360 udgaven, dog alene i Vesteuropa, Australien, New Zealand og Mellemøsten.
Xbox 360 ejere har tilsyneladende lidt af en oplevelse at se frem til. The Witcher 2 bedømmes nemlig med imponerende 89/100 på Metacritics i øjeblikket, hvilket må siges at være glimrende. Så mon ikke RPG-fans skal glæde sig til det som beskrives som værende én af de mest komplekse og modne spiloplevelser overhovedet.
|
Kommentarer:
Fun fact; Jeres nyhed var oppe først, Gamereactor bragte samme nyhed senere og kalder den præcis det samme som jeres .. Bastards !
Nu er GameReactor jo også kendt som nogle hyklere - specielt én af deres skribenter er et rigtigt dumt svin... Sebastian Reinhold hedder han, en rigtig ubehagelig type. ;)
Note til uvidende:
Ovenstående er en intern joke - der er intet beef med GameReactor, hverken mig personligt eller GL