| Trådløs stick til SF4 | |
|
![]() Som bekendt er det kun uber noobs der spiller Street Fighter 4 på pads - right? Uanset hvad, er der nu mulighed for at kombinere de dejlige ting fra sticks med trådløse muligheder fra pad. BEHOLD THE FUTURE: En gut har nemlig lavet et par sticks som er trådløse, og som vil gøre dig til den bedste SF4 fighter nord for Antarktis - helt seriøst. Sticket er lavet til Xbox 360, og fås i et Akuma og et Ryu design. Udover potensforlængeren i form af trådløs connection, er der endda mulighed for at lade det op via USB'en fra din Xbox. Der er tænkt på det hele og prisen er så også derefter. 190$ skal man slippe, men så har man til gengæld også the upper hand i enhver form for SF4 dyst - jeg lover det. Ryu stick:
Akuma stick:
Tjek video demo af sticks her:
Hvem er den første der køber et af sticksne hjem, og beviser min teori om uber skills = trådløs stick? Og er der nogen i EU som laver noget lignende? Giv lyd i kommentarerne, og post eventuelle billeder i forummet. |




Kommentarer:
Lidt kabler har sgu aldrig skadet i en ung mands hjem og hvad sker der for button-layoutet og US-sticket?!
Det er tydeligvis en amerikaner der har lavet det :bad:
Trådløs har også forsinkelse. De mindste millisekunder har betydning i SF!
og lige pt er jeg ikke en rigtig mand, men derimod en knægt med en masse ødelagte controllere, brændte fingre fra loddekolben og lejligheden fuld af sanva-knapper der aldrig kommer til deres ret.