Der er lidt tid til Pokémon Sun & Pokémon Moon udgives til Nintendo 3DS, men derfor kan vi godt få en forsmag på spillet.

Nintendo har nemlig frigivet en demo af Pokémon Sun & Pokémon Moon spillet på deres eShop. Det skal lige siges, at denne demo ikke er et produkt af den fulde version, men er lavet så man kan prøve spil serien af og se hvad det har at byde på.

Vi kan som bonus fortælle jer, at demoen fylder 3058 blocks, så er ikke den vilde plads man skal gøre for at få den hevet ned. Der er god grund til at gennemføre denne demo, for hvis du gør det, får du Ash-Greninja når spillet udgives.

Pokémon Sun & Pokémon Moon udgives eksklusivt til Nitendo 3DS den 23. November.

Forrige indlægEagle Flight annonceret
Næste indlægSportsBar VR er ude til PlayStation VR
BucadiusDK
Redaktør på GamersLounge. Kan nok ikke løbe fra, at jeg er bidt af en gal Playstation. Jeg har været helt vild med Playstation lige siden 1éren kom frem i sin tid. Ellers så har jeg nok haft alle de konsoller der har været værd at eje lige siden NES. Er vild med at spille stort set alle spil, men favoritterne er nok Final Fantasy serien. Er blevet lidt besat af Wii U, så det er min foretrukne spil platform for tiden, så måske er det nye tider for en gamer som mig, hvem ved :)