Vi må desværre melde ud at dette var vores bud på en aprilsnar. Vi takker for den store opmærksomhed om denne nyhed.

Så skete det endelig!. Vi omtalte i Tirsdags, at der var rygter om at GTA 6 skulle være under udvikling, og nu har Rockstar meldt en lille smule ud om dette.

Vi er lidt bange for at vi får høvl for denne annoncering, men der stod jo ikke nogen steder at vi ikke måtte publicerer den.

Via vores lukkede presse netværk har der været tryk på, siden i starten af ugen, med medier der ville høre en tilbagemelding på, om der var hold i nogen af disse rygter, og nu har Sam Houser set sig nødsaget til at komme med en kommentar til dette:

We know all the rumors about Grand Theft Auto VI, and we wont deny them. We cant say what the future brings to the GTA universe, but we can announce the Rockstar future event on Thursday 7th of April 07:00 p.m CST.
Stay tuned.

Hvad dette event bringer os ved vi ikke, men vi er ret sikre på at det har noget med GTA 6 at gøre da de jo har offentliggjort dette i kølevandet på alle de rygter der har floreret den sidste tid.